MCIMX6Q5EYM12AD
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
MCIMX6Q5EYM12AD
  • 1
Product Category : Processors - Application Specialized
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : FCPBGA-624
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Number of Cores : 1 Core
L1 Cache Data Memory : 32 kB
L1 Cache Instruction Memory : 32 kB
Data Bus Width : 32 bit
Core : ARM Cortex A9
Operating Supply Voltage : 1.05 V to 1.5 V
Maximum Clock Frequency : 1.2 GHz